Kogemused ja teadmised Põhjamaadest

Neljapäeval ja reedel toimub taas Tallinnas FNSU – noorsotside Põhjamaade katuseorganisatsiooni koosolek. Selle raames tulevad Eestisse kõikide Põhjamaade noorsotside juhid.

FNSU täisliikmeks saime aastal 2008, seega üldse mitte ammu. Sellele eelnes aga pikk protsess- osalesime juba enne seda vaatlejaliikme staatuses mitmetel koosolekutel, seminaridel. Andsime edasi oma teadmisi ja kogemusi ning tõestasime, et meil on huvi ka laiemal pinnal kui vaid Eestis poliitikas kaasa rääkida.

Aastal 2008 oli meie enda organisatsioon alles arenemas ja kasvamas, seega võttis FNSU üritustel osalemine ja kaasarääkimine üsna palju meie ajast ja energiast. Ometi ei kahelnud me liitumisel korrakski. Rahvusvaheline võrgustik on andnud meile hindamatul hulgal kogemusi ja teadmisi, mida oleme saanud kasutada nii enda isiklikus elus, organisatsiooni arendades kui ka ühiskonda panustades.

Rahvusvaheline koostöö ei tähenda ainult teadmiste ja kogemuste vahetamist. See tähendab ka ühiselt seisukohtade kujundamist. Hea näitena on meie algatus, mille tegime vahetult pärast FNSU-ga liitumist. Kutsusime edukalt üles ka teisi Läänemereriike võitluseks gaasijuhtme vastu. Seisukohale andis mandaadi FNSU kongress ja sellele kirjutasid lisaks Balti riikidele alla ka Põhjamaad.

Seekordne Tallinnas toimuv FNSU koosolek võtab luubi alla kõrghariduse ja õppetoetused. Eestis on toimumas kõrgharidusreform ja Riigikogu saali on jõudmas õppetoetuste eelnõu. Oleme noorsotsidega leidnud, et Vabariigi Valitsuse esitatud eelnõu ei ole piisav ja ei võimalda tudengitele reaalselt õppimisele pühenduda ja esitasime seetõttu ka alternatiivse õppetoetuste ettepaneku.

Ühe osa FNSU koosolekust pühendame sellele, et tutvustada Eesti haridusmaastiku ja saada kogemusi teistest riikidest. Soome, Rootsi ja teiste Põhjamaade haridussüsteemi on meile tihtipeale eeskujuks toodud ja nende tudengite sotsiaalsetest garantiidest on meil kindlasti palju õppida.

See sissekande postitati kategooriasse Poliitika. Lisa otselink järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Tere e-posti aadress ei avaldata. Vajalikud väljad on märgitud: *

*


*

Kasutada saab järgmisi HTML märksõnu: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>