Tallinna linnavolikogu ei toetanud õpetajate abide palgatõusu

14987005451_866910b0e9_o

Eilsel Tallinna linnavolikogu istungil oli muude teemade osas päevakorras ka lasteaednike palgatõus. Loomulikult on iseenesest tore ja äärmiselt vajalik, et palgad tõusevad. Pedagoogide palgad saavad olema 800 eurot ja pedagoog-metoodiku oma 922 eurot. Murekohaks on hoopis õpetajate abide palk, mis tõuseb 426 euroni, mis teeb netosummana kõigest veidi üle 350 euro ja on suurusjärgult õpetajate palgas kaks korda väiksem.

Kindlasti ei ole õpetaja abi töö kuidagi vähem väärtuslik kui teiste oma. Lisaks ei tööta õpetaja abid enamasti täiskoormusega, mis teeb palganumbri veelgi väiksemaks. Seetõttu pidasime Sotsiaaldemokraatide fraktsiooniga äärmiselt oluliseks teha eelnõusse muudatusettepanek, millega tõuseks õpetajate abide palga alammäär 500 euroni.

Õpetajate abid on lasteaedades õpetajate parem käed ja teevad samamoodi tänuväärset tööd, mida ei saa kuidagi mitteoluliseks pidada. Nii linnavalitsus kui ka koalitsioon, kes on korduvalt öelnud, et väärtustavad õpetajate tööd, otsustasid antud ettepanekut mitte toetada ja hääletasid selle maha.

See sissekande postitati kategooriasse Postitused. Lisa otselink järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Tere e-posti aadress ei avaldata. Vajalikud väljad on märgitud: *

*


*

Kasutada saab järgmisi HTML märksõnu: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>