Tallinna randades keelatakse suitsetamine ja parandatakse heakorda

18281347265_e68b4122ed_o

Tänasel Tallinna linnavolikogu istungil arutatakse Tallinna supelrandade kasutamise ja hooldamise korda.

“Rõõm on tõdeda, et korra vastuvõtmise tulemusena peaksid tulevikus Tallinna rannad olema senisest puhtamad ning lapse- ja peresõbralikumad. Eelnõu olulisimaks muudatuseks on see, et Tallinna randades keelatakse ära suitsetamine,” märkis Tallinna linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Maris Sild. “Rannaala peab olema koht, kus on hea aega veeta kõigil külastajatel. Ei ole just meeldiv, kui suitsetava seltskonna kõrval ehitavad väikesed lapsed liivalosse.”

“Teise märkimisväärse muudatusena tuleb linnaosavalitsustel sõeluda rannaliiva ühe korra enne rannahooaja algust ning edaspidi vähemalt kord kuus suplushooaja jooksul,” sõnas Sild. “Olles ise Stroomi ranna terviseradade aktiivne kasutaja, olin möödunud aastal korduvalt tunnistajaks olukordadele, kus klaasikilde leidus nii rannametsa all kui ka rannaliival.”

Sagedasem liiva sõelumine on vajalik Tallinna randade olukorra parandamiseks. Samuti seatakse eelnõuga kohustus likvideerida veepiirilt ja rannaliivalt ka vetikad suplushooaja vältel iga päev kella 9ks.

“Tallinna üheks visiitkaardiks on kindlasti linna viis supelranda, mille korrashoiuga ja turvalisuse tagamisega tuleb pidevalt tegeleda. Mul on hea meel, et lõpuks on linnavõim sellega tõsisemalt tegelema hakanud,” lisas Sild.

See sissekande postitati kategooriasse Linnavolikogu. Lisa otselink järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Tere e-posti aadress ei avaldata. Vajalikud väljad on märgitud: *

*


*

Kasutada saab järgmisi HTML märksõnu: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>