Tartu linnavolikogu sotside fraktsioon: nõuame Tartu linna kaasamist tselluloositehase eriplaneeringu väljatöötamiseks!

Täna esitatakse Tartu volikogule Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli teadlaste ja linnakodanike pöördumine Tartu lähistele plaanitava tselluloositehase asjus.

Sotside fraktsiooni esimees Gea Kangilaski arvates on vajalik linna sõnaõiguslik kaasamine tselluloositehase riikliku eriplaneeringu väljatöötamiseks: “Peame kodanike muret põhjendatuks. Kuna tehase eriplaneeringul on just Tartule väga suur mõju, nõuab SDE fraktsioon, et linn kaasataks sellesse protsessi ametlikult. Tartu linn peab võimaldama oma kodanikele osalust linna puudutavais olulistes küsimustes ja seda kohustust ei ole võimalik täita, kui meil ei ole planeeringuarutelus sõnaõigust. Teeme ettepaneku, et Tartu volikogu sellise seisukohaga Vabariigi Valitsuse poole pöörduks.”

Lisaks sellele teeb SDE fraktsioon ettepaneku moodustada linnavolikogu juurde ajutine komisjon tselluloositehase mõjude arutamiseks. Kangilaski lisab: “Nii on volikogule tagatud pidev informatsioon planeeringuprotsessist ja võimaliku tehase mõjudest. Usume, et Tartule nii olulise mõjuga küsimuses ületavad Tartu volikogu fraktsioonid oma maailmavaatelised erimeelsused sõltumata kohast opositsioonis ja koalitsioonis.”

Infot pöördumise kohta saab lugeda SIIT

Lisainfo:

Gea Kangilaski

Tartu linnavolikogu SDE fraktsiooni esimees

geakoverjalg@gmail.com

See sissekande postitati kategooriasse Määratlemata märksõnadega , , , . Lisa otselink järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Tere e-posti aadress ei avaldata. Vajalikud väljad on märgitud: *

*


*

Kasutada saab järgmisi HTML märksõnu: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>