Tartu sotsiaaldemokraadid kinkisid tarkusepäeval vihikuid

sde_pikto-01Alates uuest öppeaastast maksab Tartu linn esmakordselt 50 euro suurust koolitoetust, mille eest sotsiaaldemokraadid seisid  Tartu koalitsioonileppe sõlmimisel. Täna jagavad sotsiaaldemokraadid Tartu kesklinnas toimuval tarkusepäeval lastele koolivihikuid.
Tänavu saavad ranitsatoetust esimese klassi minevad lapsed, teise ja kolmanda klassi õpilastele laieneb ranitsatoetus järgmisest õppeaastast. Sel sügisel alustab Tartus kooliteed ligi 1300 last, kelle vanematel on võimalus esitada avaldus koolitoetuse saamiseks.
“Kooliaasta alguses on lapse vajadused väga suured – vähem kui saja euroga siin hakkama ei saa. Lisaks koolikotile ja õppevahenditele tuleb suve jooksul sirgunud lastele muretseda ka uusi riideid ja jalanõusid. Seetõttu vajavad pered lisatuge, mis aitab katta osa vältimatutest väljaminekutest,” selgitas Tartu sotsiaaldemokraatide esimees Heljo Pikhof.
“Sünnitoetusei makstakse enamikes omavalitsustes, kuid pered vajavad tuge ka lapse kasvades. Vastavalt oma rahalistele võimalustele püüavad koolitoetusi maksta kõik omavalitsused, kus sotsiaaldemokraadid võimul on. Uuel aastal suurenevad märkimisväärselt ka riiklikud lapsetoetused, mis on kindlasti abiks väga paljudele lastega peredele,” lisas Pikhof.
See sissekande postitati kategooriasse Määratlemata märksõnadega . Lisa otselink järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Tere e-posti aadress ei avaldata. Vajalikud väljad on märgitud: *

*


*

Kasutada saab järgmisi HTML märksõnu: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>