Tartu sotsiaaldemokraatide valimisnimekirja veavad Heljo Pikhof, Toomas Jürgenstein ja Gea Kangilaski

Tartu sotsiaaldemokraadid kiitsid heaks  riigikogu valimiste kandidaatide nimekirja, kus esikolmikus on Heljo Pikhof, Toomas Jürgenstein ja Gea Kangilaski ning mille lõpetab Marju Lauristin. “Läheme Tartus riigikogu valimistele vastu suurepärase meeskonnaga, oma ala tõeliste asjatundjate, Eestile ja Tartule pühendunud inimestega. Rõõmu teeb see, et meie ridades nõustus kandideerima ka Eesti poliitika suurkuju, professor Marju Lauristin, kelle eruditsioon ja energia on jätkuvalt imetlusväärsed,” ütles nimekirja esinumber ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Heljo Pikhof. Pikhof on riigikogu liikmena tegelenud järjekindlalt sotsiaalprobleemide lahendamisega ja ka haridusküsimustega. Ta on juhtinud nii parlamendi sotsiaalkomisjoni kui õiguskomisjoni. 

Toomas Jürgenstein on riigikogu liige ja Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpetaja, kelle südameasjaks on Eesti kooli hea käekäik.

Gea Kangilaski on Tartu Linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees. Gea Kangilaskit tuntakse tulihingelise kodanikuaktivistina.

Laialdase ettevõtluskogemusega Tartu Ülikooli kantsler Meelis Luht hoiab nimekirjas neljandat positsiooni. Riigikokku kandideerivad veel Trükimuuseumi direktor, roheaktivist ja kaitseliitlane Lemmit Kaplinski, Tartu Tamme Gümnaasiumi õpetaja Ott Maidre ja Tartu Linnaraamatukogu  direktor Asko Tamme. Sotsiaaldemokraatide ridades pürivad Tartus parlamenti ka rahvakultuuri eestvedaja Ants Johanson ja Johannes Mihkelsoni Keskuse juhataja Tõnu Ints.

Täiendav info:

Heljo Pikhof,  5119637

 • See sissekande postitati kategooriasse Pressiteated märksõnadega , , , , , , , , , . Lisa otselink järjehoidjasse.

  Lisa kommentaar

  Tere e-posti aadress ei avaldata. Vajalikud väljad on märgitud: *

  *


  *

  Kasutada saab järgmisi HTML märksõnu: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>