Mis on elus tegelikult oluline

eloMediteerimine, jooga, energia juhtimine, stressi maandamine – need on juba iidsetest aegadest tuntud võtted, mis peaksid meie elu muutma positiivseks ja õnnelikuks. Kahjuks oleme praeguseks jõudnud selleni, et elu peamine eesmärk on olla naabrist parem, seda eelkõige materiaalses mõttes.

Tegelikult aga ei tee ükski raha eest saadav asi meid pikemas perspektiivis õnnelikuks. Asjade omandamine tekitab vaid tungi üha uuemate ja kallimate asjade järele ja nii edasi. Nii satume mõttetusse ja emotsionaalselt tühja surnud ringi. Mis kõige hullem – sellist elu elades hakkavad ka meie lapsed arvama, et nii ongi õige.

Tõeline õnn ja rõõm peitub aga tegelikult vaimses tasakaalus. Rahulolus iseendaga sellisena nagu sa oled siia maailma loodud. Tänapäeva ühiskonnas üles kasvanud inimesel on aga kaunis raske üksinda sellise tõeni jõuda, sellepärast võiksid meil olla vaimsed õpetajad, kes suudaksid selgitada, milles peitub tõeline õnn ja kuidas selleni jõuda. Mujal maailmas on juba aru saadud, et mõõdutundetu rabelemine ja 24/7 töötamine ei tee tegelikult kedagi õnnelikus. Pigem õnnetumaks. Elu tõeliseks elamiseks pole meil vaja luksusautosid ega ka kalleid elektroonilisi seadmeid. Lastele on vaja hoolivat ema ja isa, lähedastele õde, venda, sõpra ning kõigile turvalist keskkonda, kus nendega koos olla.

Kahjuks on järjekordne majanduskriis lõhkumas meie peresid – paljud isad-emad on sunnitud perele inimväärse elu tagamiseks töötama välismaal, selle tõttu kannatavad eelkõige lapsed. Tuleb aru saada, et meie lapsed vajavad oma vanemaid just praegu, mitte siis, kui pangalaenud ja liising on makstud ja lapsed ise suureks kasvanud, südames kibestus armastuse puudumise ja üksinduse pärast.

Armsad inimesed! Kõige tähtsam elus on vaimne tasakaal. Seda kõike saavad õpetada oma lastele vaimselt terved ja õnnelikud inimesed. Vaimset tasakaalu saame me õppida erinevatelt vaimsetelt õpetajatelt, aga ka ise, nautides loodust, õpetades lastele loodust tundma, õppides oma sisemist mina kuulama, armastades ja usaldades iseennast ning soovides kõigile oma kaasmaalastele armastust ja õnne.

Me kõik soovime olla õnnelikud ja seda, et meie lapsed oleksid õnnelikud. See ei pea tulema raske töö ja eemalolekuga, vaid pigem mõtestatud tegevustega. Kunagi võtsin kätte raamatu „Tee vähem, saavutad rohkem“, sirvisin selle läbi ja mõtlesin, et ah, lihtsalt üks Ameerika elustiili kiitmine. Aga olles lugenud veelgi selleteemalisi raamatuid olen aru saanud, et tegelikult tulevad tõelised pärlid ja vahvad ideed just sellistel hetkedel, kui oled suutnud aja maha võtta: lõõgastudes, jalutades, tervisesporti tehes, kala püüdes, perega koos olles, oma lapsi kuulates jne.

Vaimse tasakaalu saavutamiseks on mitmeid spordialasid, mida ka siinsamas Paide linnas saab harrastada. Näiteks toimuvad meil mitmed erinevad joogatunnid ja ka idamaa võitluskunstide treeningud. Teiste spordialade kõrval on need alad kahjuks jäänud vaeslapse ossa, mistõttu huvilised peavad trenni tegema suhteliselt kehvades tingimustes. Õhtune Tai-Chi treening näiteks pidi kolima Türile, et huvilistele ja treeneritele saaks pakkuda inimväärseid tingimusi. Samas sooviksid paljud paidelased sellistes trennides osaleda, et maandada tööpingeid ja lihtsalt aeg maha võtta.
Tahan luua Kesk-Eestisse Vaimse tasakaalu keskuse, kus inimesed saaksid pühenduda erinevatele tegevustele. Olen kolm aastat käinud Paides Tai-Chi treeningutel ja olen kogenud, kui palju muutub elukvaliteet, kui inimesed oskavad juhtida oma eluenergiat ja tunnetada oma keha. Ma olen õnnelik, et olen saanud üles kasvada koos oma vanematega ja saanud igal õhtul anda neile enne voodisse heitmist põsemusi. Tänan teid, armas ema ja isa! Mul on õde, kes elab samuti Eestis ja proovib selles naabrist-parem-iga-hinnaga ühiskonnas hakkama saada. Olen kasvatanud siin oma kaksikutest pojad täiskasvanuks, tütar käib Paides lasteaias. Paljuski võin tänada just seda Tai-chi gruppi, kus treenides sain aru, mis on elus tõelised väärtused.

Elo Öösalu

See sissekande postitati kategooriasse Uncategorized. Lisa otselink järjehoidjasse.

Lisa kommentaar