Hooliv ja terve Elva vald

Pildil Kadri Kiuru. 

Ujulaga spordihoone
Ehitame Elvasse ujulaga spordihoone, mis pakub kaasaegseid sportimistingimusi ning võimaldab läbi viia tipptasemel spordivõistlusi.

Tervislikud eluviisid esiplaanile
Omavalitsuse ülesanne on tegeleda tervislike eluviiside tutvustamisega ning selleks võimaluste loomisega nii lastele kui täiskasvanutele. Korraldame ja toetame kampaaniaid tervislike eluviiside tutvustamiseks. Rajame valla kõigis piirkondades kergliiklusteesid ja sportimiseks vajalikke perekeskseid terviseväljakuid, mis pakuvad aktiivseid tegevusi kogu perele nii sportimiseks kui vaba aja veetmiseks. Korraldame spordiüritusi igas vanuses lastele ja täiskasvanutele. Toetame tervist ja liikumist edendava kooli ja lasteaia põhimõtet. Erilist tähelepanu tuleb pöörata laste tervislikule toidule lasteaedades ja koolides. Pakume koolis tasuta hommikuputru, mis suurendab kõigi laste õppimisvõimet ning annab hea ja tervisliku stardi koolipäevale

Toimetulekut ja turvatunnet toetavad sotsiaalteenused
Sotsiaalteenuste osutamisel ja arendamisel on oluline olla hooliv iga vallakodaniku suhtes ning pakkuda abivajajatele paindlikke lahendusi. Oluliseks peame koduteenuse kättesaadavust igas valla piirkonnas, mis võimaldab eakal ja/või puudega inimesel hakkama saada oma kodus. Loome tugiisiku teenuse sotsiaalsetes raskustes inimestele- tööotsijaile, sotsiaalsetes raskustes peredele või probleemsetele noortele.

Pakume psühholoogilist, õigusalast ja majanduslikku nõustamist abivajajatele. Eelistame lahendusi, mis aitavad eakatel ja puuetega inimestel toime tulla oma kodus. Toetatud sotsiaalmaja on väärikas alternatiiv hooldekodule. Sotsiaaltransport peab olema paindlikult lahendatud ning kättesaadav igale abivajajale. Lahendame sotsiaaltranspordi kogukonnateenuse põhimõttel – loome Elva valla sotsiaaltranspordi UBERI ehk sõidujagamisteenuse.

Tagame vajalike teenuste kättesaadavuse erivajadustega lastele. Turvalise keskkonna loomiseks toetame naabrivalve liikumist, vabatahtlikke päästjaid ning abipolitseid.

Väärikas vanaduspõli
Käivitame eakate päevahoiu, mis vähendab lähedaste koormust ja muret. Eakate päevahoid on sotsiaalteenus, mis võimaldab minna hooldajal tööle ning eakas on võimalik viia päevahoidu, kus pakutakse järelevalvet, tervislikku toitu, tegevust ja seltskonda.

Eakate päevakeskused on õnnelike eakate kogunemiskoht, kus heas seltskonnas on võimalik leida mitmekülgset tegevust. Eakate päevakeskused peaksid võtma aktiivsema rolli eakate informeerimisel ja toetamisel ning ürituste korraldamisel ja ja vabatahtlike süsteemi arendamisel.

Eakate inimeste kõige suurem mure on üksindus. Üksikute eakate toetamiseks algatame vabatahtlike seltsiliste võrgustiku. Arendame välja raamatute kojukande teenuse eakatele või puudega inimestele, kellel endal ei ole võimalik raamatukogu külastada.

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


*